2011

2011-01-01 00:04:00

"Yeni yılın en güzel hikayelerden daha güzel geçmesi dileğiyle..." Bu temenni bana yılbaşı armağanı olarak bir kitap hediye eden arkadaşıma ait. Bunun hikayesi uzundur. Başka bir başlıkta anlatılmalıdır, ama meraklılar için söyleyelim: Kaderin cilvesiyle terse dönen bir süpriz ve tam da istediğim kitaba kavuşmamla ilgili bir şeyler işte.

Ama öyle olsaydı... Yani yeni yılda okuduğum kitaplardan birindeki maceralara atılsaydım. Eklemlerim hala sağlamken yani... Ben bu işler için çok yaşlıyım, demeyeceğim bir yaşta... Neyse, her gece yatmadan önce Peter Pan geldi mi diye camdan dışarı bakan bir çocuğun büyüyünce çok da değişmesini bekleyemezsiniz.

Geçenlerde çok tuhaf bir kasvet çöktü üzerime. Sanki ben bir bilgisayar oyunu karakteriymişim de, oyunda alakasız bir yerlerde gezinirken zaman dolmuş ve koca bir GAME OVER yazısı ekrana yapışmış gibiydi. Yenilmiş hissettim kendimi günlerce. Belki de şansımı değerlendiremedim ve müthiş bir maceradan mahrum kaldım. Neyi kaçırdığımı hiç bilemedim. Ama, bir şeyleri kaçırdığımı hep bileceğim galiba.

Ama, işte yeni bir yıl başlıyor. Kaçırılacak yeni fırsatlar sunuyor. Kazayla o fırsatların birini yakalarsam belki arkadaşımın temennisi de yerini bulmuş olur. Bu yüzden başkalarının bakmadığı yerlere bakmaya devam edeceğim. Çünkü başkalarının bakmadığı yerlere bakanlar başkalarının görmediği şeyleri görürler.

Hayalini kurduğum şeyler azalıyor ve bazıları da değişiyor. Yeni yılda kaçını gerçeğe çevirebileceğimi biemiyorum. Öğrenmek için kendime bir mektup yazdım. Bir yıl sonraya gönderdim. Ama, zaman tek yönlü çalışıyor gibi. O yüzden, 2011'in aralık ayındaki ben mektubu okuduğunda benim şimdiki hayallerimi hatırlayacak o anki hayalleriyle karşılaştıracak ve bir arpa boyu yol gitmiş miyim diye raporunu 2012 yılının aralık ayındaki bana gönderecek.

Eğer bloğumu takip ederseniz hepsini siz de öğrenebileceksiniz. :)

Neyse şimdilik hepsi bu kadar ve Fortunato'ya özel teşekkürlerimi sunarım. Sayesinde boş bırakmadım blogu. Herkese böyle bir itici güç lazım.

Mutlu yıllar ve bol şanslar.

7
0
0
Yorum Yaz